Yumurtanın Faydaları için yorumlar kapalı

Bedenimizi en iyi şekilde besleyen, değerli enerji tedarikçisi olarak yumurta ilk sırada yer alır. Proteine ek olarak, D vitamini, B12, K ve Biyotin gibi vitaminlerin yanı sıra mineraller, özellikle selenyum ve demir ile doludur.

Çok sağlıklı! Yumurtanın vücuda etkileri:

1. Yumurta güzelleştirir:
Cilt ve saçların güzelliği için önemli olan yumurta sarısı B vitamini, protein ve kükürt bakımından zengindir. Kırılmış saçlar tekrar esnek hale gelir ve ciltteki lekeler azalır. Çinko ayrıca saç uzamasını destekler.

2. Yumurta karaciğeri güçlendirir:
Yumurtalarda bulunan lesitin, bağırsak mukozasını korur ve karaciğeri detoksifikasyon çalışmalarında destekler.

3. Yumurta beyin besinidir:
Bir kahvaltı yumurtası gri hücreleri güçlendirmek için idealdir: Bu, daha önce belirtildiği gibi çok fazla lesitin içerir, bu da beynimize bir tür yakıt gibi görevi yapar. Kısa süreli belleğin performansı, yumurtayı yedikten sadece iki saat sonra ölçülebilir şekilde artar.

4. Yumurta kilo vermede yardımcı olur:
Tok tuttuğu için kilo vermenizde oldukça etkilidir.

5. Yumurta bağışıklık sistemini güçlendirir:
Vücudun bağışıklık hücreleri oluşturması için protein yapı taşlarına ihtiyacı vardır ve yumurta özellikle yüksek değerde protein sağlar. Yumurta sarısı ayrıca vücudun hücrelerini serbest radikal saldırılarından koruyan karoten içerir.

6. Yumurta kemikleri ve dişleri güçlendirir:
Kalsiyumun doğru emilimi için gerekli olan D vitamini olmadan kemikler zayıflar. Bir eksiklik çocuklarda raşitizme ve yetişkinlerde osteoporoza yol açar. Yumurtalar doğal bir D vitamini kaynağıdır.

Strese karşı, göz için, kas için, kansızlığa karşı ve daha bir çok önemli faydaları olan yumurtayı hayatınızdan eksik etmeyin. Organik olmasına önem verin.

Open chat
WhatsApp İletişim
Powered by